Přeskočit na hlavní obsah Přeskočit na podmenu

SPÚ

Přeskočit na hlavní obsah

Nenechte si ujít VI. ročník Cyklotoulek Polabím za pozemkovou úpravou

Jezdíte rádi na kole a zároveň byste se rádi dozvěděli něco o skutečné praxi v pozemkových úpravách? Pak právě pro vás pořádá Pobočka Nymburk již VI. ročník Cyklotoulek Polabím za pozemkovou úpravou. Kdy? Ve středu 2. září, sraz u sídla pobočky na adrese Soudní 17, Nymburk. Zájemci se mohou hlásit nejlépe telefonicky u vedoucího pobočky Zdeňka Jahna, tel.: +420 725 921 570, mobil: +420 724 067 745. Vzhledem k omezenému počtu účastníků s přihlášením raději neotálejte.

Od středověkých nymburských hradeb v lokalitě Na Přístavě se vydáme do Dvorů u Nymburka, kde bude první zastávka u revitalizovaného vodního toku Liduška. Revitalizace toku byla doplněna i novými tůněmi a mokřady. Prohlédmene si I. i II. etapu revitalizace v k. ú. Dvory a v k. ú. Zdonín. 

Koryto Lidušky po revitalizaci.png

Od Lidušky přejedeme do Bobnic, kde se dozvíme jak a kde lze použít travnaté polní cesty. 

Třetí zastávka je plánována v Sovenicích na Nymbursku, kde docházelo pravidelně až do roku 2006 při jarním tání sněhu k zatopení zahrad a dvorů v obci a ke škodám na majetku vlastníků nemovitostí. Jaká opatření byla navržena a realizována a jak lidem v Sovenicích pomohla, se dozvíme od vedoucího Pobočky Nymburk Zdeňka Jahna.

Čtvrtá zastávka je věnována kolejovým cestám, které by mohly být dobrým kompromisem při budování cestních sítí pro prostupnost krajiny. Jejich výhodou je nižší finanční náročnost, možnost použití v trasách s větším sklonem, minimální údržba, dlouhá životnost a především lepší zapojení do krajiny. 

Kolejová cesta Sovenice.png

Chybět nebude malé občerstvení a při dostatku času se na závěr podíváme i na Rozhlednu Romanka, ze které je za pěkného počasí vidět Ještěd, Sněžka, z bližších objektů pak elektrárna v Mělníku. Západním směrem je rozpoznatelná Praha.

Podrobný popis zastávek  a mapu naleznete v přiložených souborech.

Těšíme se na setkání. 

Přílohy Poslední aktualizace
Podrobný popis zastávek
soubor pdfNové okno( PDF, 4.24 MB)
6.8.2020
Mapa trasy
soubor pdfNové okno( PDF, 672.4 KB)
6.8.2020