Přeskočit na hlavní obsah Přeskočit na podmenu

SPÚ

Přeskočit na hlavní obsah

O Ceně veřejnosti 13. ročníku soutěže Žít krajinou rozhodnou hlasující během února

Praha, 1. února 2020 – Od 1. do 29. února může veřejnost svým hlasem podpořit některý z 35 přihlášených projektů v letošním již 13. ročníku soutěže Žít krajinou. V ní Státní pozemkový úřad (SPÚ) ve spolupráci se Stálou komisí senátu pro rozvoj venkova a s Českomoravskou komorou pro pozemkové úpravy hledá nejkvalitnější realizovaná tzv. společná zařízení navrhovaná v pozemkových úpravách. Jednou z udělovaných cen je Cena veřejnosti.

O přízeň poroty i veřejnosti se letos uchází celkem 35 projektů. Soutěží ve dvou kategoriích. Do kategorie Zelená a dopravní infrastruktura, která hodnotí prvky ÚSES či opatření ke zpřístupnění pozemků, je přihlášených 19 projektů. V kategorii Tvorba a ochrana krajiny bude veřejnost i porota vybírat z 16 přihlášených projektů řešících například protierozní či vodohospodářská opatření.

„V soutěži Žít krajinou oceňujeme nejlepší navržené a vybudované realizace prvků plánů společných zařízení v krajině, jejich autory, organizátory a všechny další, kteří se o realizace zasloužili. Chceme tím podpořit jejich úsilí a zároveň představit jejich práci široké veřejnosti. Její pohled na realizace je pro nás velmi důležitý, proto každoročně vyhlašujeme i Cenu veřejnosti. Budu velmi rád, když se do hlasování zapojí co nejvíce lidí,“ říká o soutěži ústřední ředitel SPÚ Martin Vrba.

Cenu veřejnosti obdrží projekt s nejvyšším počtem hlasů získaných prostřednictvím internetového hlasování na webovém portálu soutěže soutezzk.spucr.cz. Hlasování bude možné od 1. února v záložce Hlasování veřejnosti. Odkaz na soutěž lze nalézt i na webových stránkách SPÚ. Každý hlasující může udělit pouze jeden hlas. Ze všech hlasujících bude vylosován jeden výherce, který obdrží hodnotnou cenu i pozvánku na slavnostní vyhlášení soutěže, které se uskuteční 19. května 2020 v Hlavním sále Senátu PČR.