Přeskočit na hlavní obsah Přeskočit na podmenu

SPÚ

Přeskočit na hlavní obsah

Státní pozemkový úřad povede od ledna Svatava Maradová

Novou ústřední ředitelkou Státního pozemkového úřadu (SPÚ) se od 1. ledna stane Svatava Maradová. Zvítězila ve výběrovém řízení vypsaném na základě povinnosti přesoutěžit jednou za pět let představené na vybraných služebních místech.

„Pozemkový úřad získá v osobě Svatavy Maradové zkušenou manažerku, která se velmi dobře orientuje v problematice pozemkových úprav, majetkoprávních vztahů, ale i adaptace krajiny na klimatickou změnu. Její výhodou je znalost úřadu, takže dokáže velmi rychle udělat potřebné změny, které zlepší především efektivitu provádění pozemkových úprav. Očekávám od ní také zlepšení komunikace úřadu směrem k odborné i laické veřejnosti,“ řekl ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL).

Svatava Maradová dlouhodobě pracuje na vedoucích pozicích v oblasti řízení projekčních činností a majetkoprávních vztahů k nemovitostem, a to jak v soukromém, tak veřejném sektoru. Má znalosti v oblasti vodního hospodářství i ochrany životního prostředí.

„Plánuji se více zaměřit na mimoprodukční funkce krajiny, koncepční rozvoj a podporu venkova. Jedním z hlavních cílů Státního pozemkového úřadu by měla být adaptace naší krajiny na klimatickou změnu, prevence sucha i povodní. Musíme urychlit zpracování a realizaci projektů pozemkových úprav, ale také zlepšit komunikaci jejich přínosů pro laickou veřejnost,“ uvedla Svatava Maradová.

Do výběrového řízení na pozici ústředního ředitele SPÚ se přihlásili tři uchazeči, jeden byl vyřazen pro nesplnění zákonných předpokladů. Výběrová komise doporučila jako nejvhodnějšího kandidáta Svatavu Maradovou. Do úřadu by měla nastoupit 1. ledna 2024. Nahradí tak dosavadního ústředního ředitele SPÚ Martina Vrbu, který je v této funkci od ledna 2019.

 

Vojtěch Bílý
tiskový mluvčí Ministerstva zemědělství