Přeskočit na hlavní obsah Přeskočit na podmenu

SPÚ

Přeskočit na hlavní obsah

Státní pozemkový úřad předává své zkušenosti kolegům v Kolumbii

Praha, 17. října 2016 – Státní pozemkový úřad se již druhým rokem zapojuje do projektu transformační spolupráce, v rámci které sdílí české zkušenosti z procesu pozemkových restitucí s Kolumbií.

V uplynulých dnech se ředitelka Krajského pozemkového úřadu pro Jihočeský kraj Eva Schmidtmajerová zúčastnila několika pracovních setkání a odborných seminářů v hlavním městě Kolumbie. Kolumbijským kolegům stručně přiblížila historický kontext pozemkových restitucí v České republice, představila restituční proces a roli Státního pozemkového úřadu a podělila se o zkušenost se správním a soudním řešením restitučních nároků.

„Vnitřní ozbrojený konflikt trvající v zemi více jak padesát let způsobil nucenou migraci přibližně 7 milionů obyvatel a počet osob s nárokem na navrácení majetku se pohybuje kolem 270 tisíc. O restituční nároky doposud požádalo více než 90 tisíc rodin,“ vysvětluje situaci ředitelka krajského pracoviště Státního pozemkového úřadu Eva Schmidtmajerová.

Na pozvání kolumbijského Úřadu pro pozemkové restituce čeští odborníci navštívili dva úspěšné případy restitucí pozemků dvěma početným rodinám, které se po nastolení uspokojivé bezpečnostní situace v regionu mohly vrátit na své pozemky.

 

 

 

 Hynek Jordán, vedoucí oddělení komunikace a marketingu

 

 

P1000996-zmenseny.JPG

 

P1000971-zmenseny.JPG

 

P1010045-zmenseny.JPG