Přeskočit na hlavní obsah Přeskočit na podmenu

SPÚ

Přeskočit na hlavní obsah

Pozemkový fond ČR spustil nové webové stránky

Pozemkový fond ČR spustil nové webové stránky, které jsou graficky i uživatelsky daleko více propracovanější a přehlednější než původní. Kromě toho mohou nyní klienti fondu využívat na internetu i řadu nových služeb.
Praha, 02.12.2010 – Nové webové stránky Pozemkového fondu ČR plně nahrazují od 1. prosince 2010 původní portál , který byl uveden do provozu v červenci 2005. Hlavním cílem jejich modernizace bylo zjednodušení a zpřehlednění navigační struktury a to především s ohledem na maximální možné zachování zpětné kompatibility. Toho bylo dosaženo rozdělením navigace do dvou částí: obecné, která přináší základní informace o činnostech Pozemkového fondu ČR a konkrétní, která je určena přímo konečným uživatelům - klientům.
 
Nový webový portál také přináší zásadním způsobem přepracované informace o pobočkách v sekci „kontakty“. Klienti zde nově  naleznou nabídku nepronajatých bytů a přepracovanou úvodní stránku, kde se budou nacházet rozšířené informace a aktuality.
 
Mnozí uživatelé jistě ocení i v dnešní době rozšířenou technologii RSS, která umožňuje uživatelům internetu přihlásit se k odběru novinek z webu. Alternativně je zařazen i standard ATOM,“ upřesnil Radim Zika, ředitel Pozemkového fondu ČR.
 
Základní informace o Pozemkovém fondu ČR nyní na webu naleznou také anglicky mluvící uživatelé. Nově totiž byla zprovozněna anglická mutace úvodní stránky s nejpodstatnějšími informacemi.
 
Věřím, že naše nové webové stránky poskytnou klientům i náhodným uživatelům veškeré potřebné informace, a že uvítají nové internetové služby,“ dodal Radim Zika.
 
 
Lubomíra Černá
Tisková mluvčí
Pozemkový fond ČR
Husinecká 1024/11a
130 00 Praha 3
Tel.: +420 296 164 305
GSM: +420 602 608 068