Přeskočit na hlavní obsah Přeskočit na podmenu

SPÚ

Přeskočit na hlavní obsah

Zaměstnanci SPÚ přispěli Samíkovi na terapie

Praha, 6. února 2024 – Svatava Maradová, ústřední ředitelka Státního pozemkového úřadu (SPÚ), předala počátkem února Barbaře Huckové, ředitelce Nadace Leontinka, výsledek zaměstnanecké sbírky. Charitativní sbírka byla uspořádána v třetím adventním týdnu zaměstnanci úřadu, kteří na ústředí v Praze mezi sebou vybrali 13 490 Kč.

Dobročinnost je inspirující. V této době je důležité nehledět jen sami na sebe a pomáhat potřebným. Nikdy nevíme, kdy se v těžké situaci můžeme ocitnout my nebo někdo z našich blízkých,“ řekla Svatava Maradová.

Paní ústřední ředitelka poděkovala všem zaměstnancům za jejich dobrosrdečnost.

Zaměstnanci SPÚ se charitativní činnosti věnují kontinuálně. V minulých letech podpořili např. tábor pro klienty s mentálním a tělesným handicapem organizovaný spolkem Vzduchoplavci, iniciativu Energie lékařům, Sbírku telefony pro Ukrajinu. Dokonce několikrát byl uspořádán sběr pánského, dámského i dětského oblečení, kabelek, bot, doplňků a hraček na dobrou věc - pro MOMENT, prospěšný second hand. Výtěžek z prodeje se dlouhodobě rozděluje mezi 6 dalších dobročinných projektů.

„Nadace Leontinka si váží důvěry a přízně všech dobrodárců. Mottem nadace je již více než 18 let pomáhat přinášet světlo do života, a to zrakově hendikepovaným, především dětem.  Děkujeme zaměstnancům SPÚ za tuto podpůrnou iniciativu. Každá koruna pomáhá a získané finance v plné výši pomohou malému Samíkovi,“ dodala Barbara Hucková.

Nadace Leontinka již přes 18 let pomáhá zrakově postiženým, zejména dětem a mladým lidem, obstát ve světě, který na zrak spoléhá. Nadace dlouhodobě finančně podporuje osobní asistenci, financuje speciální pomůcky pro zrakovou stimulaci a diagnostické nástroje pro včasné rozpoznání zrakových vad. Jednou z priorit je podpora služby rané péče, která pomáhá dětem se zrakovým postižením od narození do sedmi let a jejich rodinám. Kromě toho Leontinka také financuje výcvik asistenčních psů pro děti se zrakovým a kombinovaným postižením, jehož částka často šplhá až k 300 000 Kč.

Více o Leontince: https://www.nadaceleontinka.cz/

 

Kontakt pro média:
Petra Kazdová
tisková mluvčí
Státní pozemkový úřad
GSM: + 420 602 592 875
e-mail: komunikace@spucr.cz
www.spucr.cz