Přeskočit na hlavní obsah Přeskočit na podmenu

SPÚ

Přeskočit na hlavní obsah

Státní pozemkový úřad na výstavě Země živitelka

Praha, 23. srpna 2021 - Státní pozemkový úřad (SPÚ) představí svoji činnost na mezinárodním agrosalonu Země živitelka v Českých Budějovicích. Letošní ročník se koná ve dnech 26. - 31. srpna 2021. Návštěvníky seznámíme s činností úřadu, poradíme, jak postupovat například při směnách pozemků, nahlášení erozní událost na zemědělské půdě nebo například vysvětlíme, co vše obnáší proces pozemkových úprav. Právě pozemkové úpravy jsou jednou z nosných agend SPÚ. V jejich rámci se mimo jiné realizují zařízení proti negativním dopadům klimatické změny, zejména sucha a povodní, a další přírodě blízká opatření, která jsou v souladu s vládou schválenou koncepcí boje proti suchu.

„Výstava Země živitelka je nejnavštěvovanějším agrosalonem tohoto druhu a naše účast zde nám dává příležitost prezentovat veřejnosti, zástupcům samospráv a zejména zemědělcům naši práci. Především témata jako sucho, eroze půdy a stále častěji i pozemkové úpravy, jsou v souvislosti s klimatickou změnou aktuálnější než dříve,“ řekl ústřední ředitel SPÚ Martin Vrba.

Letošní 47. ročník agrosalonu Země živitelka je největší a nejvýznamnější agrosalon svého typu zaměřující se na zemědělský sektor napříč všemi jeho obory v České republice a na Slovensku. Jeho dlouholetou tradici přerušila loni koronavirová pandemie a právě s ohledem na vývoj epidemické situace se sice výstava uskuteční, nicméně počet osob uvnitř areálu výstaviště bude odpovídat a řídit se platnými hygienickými opatřeními. Pokud tedy bude potřeba omezit počet návštěvníků, s regulací jejich množství pomůže elektronický systém vstupu tak, aby v prostorách výstaviště byla zajištěna maximální možná ochranu zdraví návštěvníků i vystavovatelů.

Na 15 ha výstavní lplochy se představí 581 vystavovatelů z 19 zúčastněných zemí a očekkává se přes 123 tisíc návštěvníků.

Agrosalon propaguje i české potraviny. Země živitelka nabízí návštěvníkům nejširší nabídku  zemědělských oborů na jednom místě, novinky z oborů zemědělské techniky, myslivosti, včelařství, rybářství, potravinářství nebo chovu hospodářských zvířat, komplexní prezentaci zemědělství od historie po současné trendy, i novinky v oblasti výzkumu a vzdělávání.

Pořadatelé slibují bohatý program plný netradičních zážitků.

Vstupenky lze zakoupit online

Jednou z akcí bude i odborný seminář „Nová Společná zemědělská politika – venkov a pozemkové úpravy v praxi“, který pořádá Spolek pro obnovu venkova ČR a uskuteční se v pátek 27. srpna 2021 od 9:30 hodin v Pavilonu Z (registarce předem přihlášených od 9:00). Úvodního slova se ujme Ing. Martin Vrba, ústřední ředitel SPÚ a příklady z praxe se svými hosty představí zástupci SPÚ Ing. Eva Schmidtmajerová, ředitelka Krajského pozemkového úřadu pro Jihočeský kraj a Ing. Zdeněk Jahn, vedoucí Pobočky Nymburk

Stánek SPÚ najdete v pavilonu T2. Těšíme se na vaši návštěvu.

 

Kontakt pro média:

Petra Kazdová
tisková mluvčí
Státní pozemkový úřad
GSM: + 420 602 592 875
e-mail: komunikace@spucr.czwww.spucr.cz