Přeskočit na hlavní obsah Přeskočit na podmenu

SPÚ

Přeskočit na hlavní obsah

SPÚ chrání životní prostředí, pořizuje auta na ekologický pohon

Praha, 26. ledna 2017 – Státní pozemkový úřad se zařadil mezi společnosti, které v rámci obnovy autoparku upřednostňují vozidla s ekologickým pohonem, a tím přispívají k ochraně životního prostředí.

Státní pozemkový úřad v loňském roce zakoupil celkem 8 vozidel Škoda Octavia G-TEC se spalovacím motorem pro alternativní palivo CNG (stlačený zemní plyn).

Jedním z úkolů Státního pozemkového úřadu je péče o krajinu. Jsou různé podoby ekologického přístupu k naší zemi. Konkrétním příkladem může být právě pořízení nových aut na stlačený zemní plyn, které jsou šetrné k životnímu prostředí. Jsem ráda, že Pozemkový úřad se snaží být pro další státní instituce vzorem v ekologické dopravě. A to speciálně v těchto dnech, kdy je po celé republice smogová situace způsobená především automobily,“ řekla Svatava Maradová, ústřední ředitelka Státního pozemkového úřadu.

Veřejná zakázka byla vyhlášena jako nadlimitní v otevřeném řízení v červnu 2016. Z celkem šesti nabídek byl vybrán dodavatel s nejnižší nabídkovou cenou - AUTO-BRANKA, spol. s r. o. Celková cena vozidel byla 3 800 000 včetně DPH. V nákupu ekologických vozidel bude Státní pozemkový úřad pokračovat i v rámci další obnovy automobilového parku.

 

Hynek Jordán, vedoucí oddělení komunikace a marketingu