Přeskočit na hlavní obsah Přeskočit na podmenu

SPÚ

Přeskočit na hlavní obsah

Pobočka Prachatice pomohla vytyčit trasy nové liniové výsadby ovocných stromů a vysloužila si za to poděkování od myslivců

Kancelář ústředního ředitele Státního pozemkového úřadu obdržela písemné poděkování Pobočce Prachatice, konkrétně Vladimíru Michálkovi za pomoc při vytyčení trasy nové liniové výsadby ovocných stromků podél nové nezpevněné polní komunikace. Ta přibyla v katastrálním území Protivec v rámci realizace navržených opatření v komplexních pozemkových úpravách.

„Sami nemáme potřebné technické vybavení ani znalosti. Na vytyčené trase jsme v sobotu 19. října vysadili 80 ks ovocných stromků místního původu. Dalšími jsme na jiných místech doplnili uhynulé stromky z minulých výsadeb,“ píše v poděkování Vladimír Salajka z Mysliveckého spolku Strunkovice nad Blanicí a upozorňuje, že taková společná akce s Pobočkou Prachatice není ojedinělá a v ozeleňování naší krajiny chtějí nadále pokračovat.

„Myslivost není jen o zabíjení zvířat, ale také o ochraně a zvelebování přírody, což si naše nemyslivecká veřejnost často neuvědomuje,“ posteskl si v závěru dopisu Salajka.

„I já děkuji našim kolegům za příkladný přístup. Každá pozitivní odezva vždy velmi potěší, a to o to více, že vyjádřit spokojenost tímto způsobem nebývá až takovou samozřejmostí,“ poděkoval zaměstnancům prachatické pobočky ústřední ředitel Martin Vrba.