Přeskočit na hlavní obsah Přeskočit na podmenu

SPÚ

Přeskočit na hlavní obsah

Seminář k pozemkovým úpravám na Strakonicku proběhl v Drahonicích

Českomoravská komora pro pozemkové úpravy, z.s. Jihočeská pobočka a Středočeská pobočka ve spolupráci se Státním pozemkovým úřadem (SPÚ) pro Jihočeský kraj, pobočka Strakonice, uspořádaly 22. května 2024 v malebné jihočeské vesničce Drahonice seminář s názvem Pozemkové úpravy na Strakonicku.

Na programu byly příspěvky nejen o samotných strakonických úpravách, ale díky skladbě prezentujících i o obecnějších problémech. Semináře se vedle referentů poboček Jihočeského, Středočeského a Západočeského kraje zúčastnili i projektanti.

Za SPÚ vystoupili Mgr. Michal Gebhart, MBA ředitel sekce krajinotvorby, paní Ing. Eva Schmidtmajerová, CSc., ředitelka KPÚ pro Jihočeský kraj a vedoucí Pobočky Strakonice Ing. Richard Valný. Ten prezentoval výsledky více než 25leté práce pozemkového úřadu v okrese Strakonice. Za projektanty Ing. Roman Šmíd, zpracovatel komplexních pozemkových úprav v Drahonicích. Pohled z druhé strany přinesl starosta obce Krajníčko pan Ing. Václav Pícha a ředitel zemědělského podniku Pivkovice a.s. Ing. Jiří Kamarýt. Pan Ing. Václav A. Mazín, Ph.D. seznámil přítomné s 30letou historií vodní nádrže v Tymákově na Plzeňsku. Seminář byl zakončen exkurzí po vybudovaných prvcích plánů společných zařízení.

Podle reakcí účastníků lze soudit, že se seminář nadmíru vyvedl nejen díky přednášejícím, ale i informacím získaným z diskusí v kuloárech.