Přeskočit na hlavní obsah Přeskočit na podmenu

SPU

Přeskočit na hlavní obsah

Vyjádření k Soudem vydaným pozemkům v k.ú. Smíchov

Praha, 8. ledna 2021 - Státní pozemkový úřad v současné době čelí velkému množství dotazů ze stran veřejnosti, ale především vlastníků bytových jednotek v k.ú. Smíchov, které katastrální úřad obeslal informací o probíhající změně vlastnictví k pozemkům.

Přesně se jedná o lokality Císařka I. a Císařka II.

Státní pozemkový úřad v tomto případě pozemky původním oprávněným osobám v rámci restitučního řízení nevydal, avšak oprávněné osoby se u příslušných soudů domohly změny rozhodnutí. Na základě tohoto rozhodnutí jim soudy naopak pozemky vydaly.

Jelikož Státní pozemkový úřad s tímto závěrem soudů nesouhlasí, připravuje podání dovolání k Nejvyššímu soudu v Brně a vyvine maximální úsilí ke změně rozhodnutí soudů v Praze.

Doplnění z 11.1.2021:

SPÚ vydal toto prohlášení v návaznosti na vkladové řízení do Katastru nemovitostí, aby informoval majitele i veřejnost a zamezil šíření desinformací odlišnými komunikačními kanály.

Vzhledem k následnému dovolacímu řízení nebude Státní pozemkový úřad do rozhodnutí Nejvyššího soudu v této věci poskytovat jakékoli další a podrobnější informace, neboť by se jednalo o neoprávněné poskytnutí informace z probíhajícího řízení. Tento postup je podložen i § 11 zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím.

Ve věci dovolacího řízení SPÚ zastupuje PELIKÁN KROFTA KOHOUTEK advokátní kancelář s.r.o.

 

Kontakt pro média:

Petra Kazdová
tisková mluvčí
Státní pozemkový úřad
tel.: +420 729 922 308
GSM: + 420 602 592 875
e-mail: komunikace@spucr.cz
www.spucr.cz

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace