Přeskočit na hlavní obsah Přeskočit na podmenu

SPÚ

Přeskočit na hlavní obsah

Zahájení 16. ročníku výstavy Má vlast cestami proměn

Srdečně Vás zveme na slavnostní zahájení 16. ročníku výstavy Má vlast cestami proměn – příběhy domova, které proběhne 15. 6. 2024 v parku u Kláštera benediktinů na Břevnově od 11 hodin. Přijďte spolu s námi pogratulovat vítězným proměnám 15. ročníku a odstartovat nový 16. ročník.

Na co se můžete těšit?

Stejně jako v předchozích letech vám představíme na sto proměn ze všech krajů České republiky a Slovenska. Některé projekty jsou větší, jiné docela drobné, ale za všemi stojí chuť a snaha zlepšovat či dokonce zachraňovat chátrající a vdechnout nový život opuštěným místům. Na podiu oceníme nejlepší proměny 15. ročníku, zvolené veřejností i pečlivě vybrané odbornou porotou. Na ukončený 15. ročník naváže křtem nového katalogu zahájení 16. ročníku.

Po celý den bude na podiu probíhat kulturní program. Představí se vám taneční soubor Caramelka, hudební pověsti a balady z české historie přiblíží soubor Ginevra, Ondřej Valenta a Eliška Minářová budou mít svůj koncert v Bazilice sv. Markéty a sv. Vojtěcha a francouzské chansony přednesou Petr Novák a Jessica May. Zástupci krajů Česka i Slovenska vám představí krásy obou zemí a doporučí vám, kam zavítat na výlet či dovolenou. Příjemnou atmosféru doladí jarmark držitelů regionálních značek, prezentace učňovského školství, kvalitní jídlo a pití a pro děti zábava v dětském koutku. Nebude chybět ani prohlídka místnho pivovaru.

Celým dnem nás budou provázet skvělí moderátoři Jana Kubitová a Václav Žmolík.

Vstup na akci je volný, dress code tradiční – pohodová elegance a klobouky. 

16. ročník výstavy je pořádán podruhé jako československý, spolkem Cestami poměn a Konsorciem Moja vlasť – kultúrne premeny Slovenska. Děkujeme za spolupráci všem skvělým partnerům, bez nichž by výstava nevznikla. Záštitu výstavě udělili Mgr. Eva Pavlová, manželka prezidenta ČR, Veronika Vrecionová, poslankyně Evropského parlamentu a předsedkyně Spolku pro obnovu venkova, Stálá komise Senátu pro rozvoj venkova, Ministerstvo kultury, Ministerstvo pro místní rozvoj, Asociace krajů ČR a primátor hlavního města Prahy.

Tereza Zatřepállková
Cestami proměn, z.s.

Do 16. ročníku výstavy, která bude zahájena v sobotu 15. června 2024 v 11 hodin, Státní pozemkový úřad přihlásil dvě proměny, a to Mokřad Košín v Jihočeském kraji a Krajinná opatření u Tří Seker v Karlovarském kraji.

MVCP_pozvánka zahájení 16 ročníku.jpg