Přeskočit na hlavní obsah Přeskočit na podmenu

SPÚ

Přeskočit na hlavní obsah

Zahájení 15. ročníku výstavy Má vlast cestami proměn

Srdečně Vás zveme na slavnostní zahájení jubilejního 15. ročníku výstavy Má vlast cestami proměn – příběhy domova, které proběhne 17. 6. 2023 v parku u Kláštera benediktinů na Břevnově od 11 hodin. Přijďte spolu s námi pogratulovat vítězným proměnám 14. ročníku a odstartovat nový 15. ročník.

Na co se můžete těšit?
Stejně jako v předchozích letech vám představíme na sto proměn ze všech krajů České republiky a Slovenska. Některé projekty jsou větší, jiné docela drobné, ale za všemi stojí chuť a snaha zlepšovat či dokonce zachraňovat chátrající a vdechnout nový život opuštěným místům. Na podiu oceníme nejlepší proměny 14. ročníku, zvolené veřejností i pečlivě vybrané odbornou porotou. Na ukončený 14. ročník naváže křtem nového katalogu zahájení 15. ročníku.

Po celý den bude na podiu probíhat kulturní program. Představí se vám slovenský dětský soubor Čunovský kŕdeľ, zazpívají Spirituál Kvartet, paní Marcela Molnárová a francouzské chansony přednesou Petr Novák a Jessica May. Zástupci krajů Česka i Slovenska vám představí krásy obou zemí a doporučí vám, kam zavítat na výlet či dovolenou. Příjemnou atmosféru doladí jarmark držitelů regionálních značek, prezentace učňovského školství, kvalitní jídlo a pití a pro děti zábava v dětském koutku.

Celým dnem nás budou provázet skvělí moderátoři Jana Kubitová a Václav Žmolík.

Vstup na akci je volný, dress code tradiční – pohodová elegance a klobouky. 

15. ročník výstavy je pořádán poprvé jako československý, spolkem Cestami poměn a Konsorciem Moja vlasť – kultúrne premeny Slovenska. Děkujeme za spolupráci všem skvělým partnerům, bez nichž by výstava nevznikla. Záštitu výstavě udělili Veronika Vrecionová, poslankyně Evropského parlamentu a předsedkyně Spolku pro obnovu venkova, Stálá komise Senátu pro rozvoj venkova, Ministerstvo kultury, Ministerstvo pro místní rozvoj, Trenčianský samosprávný kraj, Asociace krajů České republiky, Česká komora architektů a primátor hlavního města Prahy.

Tereza Zatřepállková
Cestami proměn, z.s.

Do 15. ročníku výstavy, která bude zahájena v sobotu 17. června 2023 v 11 hodin, Státní pozemkový úřad přihlásil dvě proměny, a to Ovocná a zdravotní stezka u obce Růžová v Ústeckém kraji a Vodní nádrže Heřmanice v Libereckém kraji.

Pozvánka na zahájení Má vlast cestami proměn 17. 6. 2023