Přeskočit na hlavní obsah Přeskočit na podmenu

SPÚ

Přeskočit na hlavní obsah

Uvidíme se v srpnu? - Země živitelka 2022

Praha, 13. června 2022 - Státní pozemkový úřad (SPÚ) představí opět po roce svoji činnost na mezinárodním agrosalonu Země živitelka v Českých Budějovicích s podtitulem „Budoucnost české krajiny“. Letošní ročník se koná ve dnech 25. - 30. srpna 2022. Návštěvníky seznámíme s činností úřadu, vysvětlíme, co vše obnáší proces pozemkových úprav, poradíme, jak postupovat například při směnách pozemků či nahlášení erozní událost na zemědělské půdě. Právě pozemkové úpravy jsou jednou z nosných agend SPÚ. V jejich rámci se mimo jiné realizují zařízení proti negativním dopadům klimatické změny, zejména sucha a povodní, a další přírodě blízká opatření, která jsou v souladu s vládou schválenou koncepcí boje proti suchu.

„Výstava Země živitelka je nejnavštěvovanějším agrosalonem tohoto druhu a naše účast zde nám dává příležitost prezentovat veřejnosti, zástupcům samospráv a zejména zemědělcům naši více jak 30letou práci. Letošní podtitul „Budoucnost české krajiny“ nám byl ušit na míru, jelikož naše opatření, která uvádíme v život, terprve postupem času ukáží svůj přínos české krajině. Právě proto SPÚ organizuje každoročně soutěž Žít krajinou, kde letos v již 15. ročníku mezi sebou soutěží ta nejlepší krajinná opatření,“ řekl ústřední ředitel SPÚ Martin Vrba.

Agrosalon Země živitelka je největší a nejvýznamnější agrosalon svého typu zaměřující se na zemědělský sektor napříč všemi jeho obory v České republice a na Slovensku. Jeho dlouholetou tradici přerušila před dvěma lety koronavirová pandemie a v loňském roce právě s ohledem na vývoj epidemické situace se sice výstava uskutečnila, nicméně počet osob uvnitř areálu výstaviště odpovídal a řídil se platnými hygienickými opatřeními. Organizátoři doufají, že se letošní 48. ročník uskuteční bez epidemiologických či jiných speciálních opatření.

Na 15 ha výstavní lplochy se představí 581 vystavovatelů z 19 zúčastněných zemí a očekává se přes 130 tisíc návštěvníků.

Agrosalon propaguje i české potraviny. Země živitelka nabízí návštěvníkům nejširší nabídku zemědělských oborů na jednom místě, novinky z oborů zemědělské techniky, myslivosti, včelařství, rybářství, potravinářství nebo chovu hospodářských zvířat, komplexní prezentaci zemědělství od historie po současné trendy, i novinky v oblasti výzkumu a vzdělávání.

Pořadatelé slibují bohatý program plný netradičních zážitků.

Vstupenky lze již nyní zakoupit online.

Stánek SPÚ najdete v pavilonu T1.

Těšíme se na vaši návštěvu.

 

Kontakt pro média:

Petra Kazdová
tisková mluvčí
Státní pozemkový úřad
GSM: + 420 602 592 875
e-mail: komunikace@spucr.czwww.spucr.cz