Přeskočit na hlavní obsah Přeskočit na podmenu

SPÚ

Přeskočit na hlavní obsah

O Ceně veřejnosti 14. ročníku soutěže Žít krajinou rozhodnou hlasující během dubna

Praha, 9. dubna 2021 – Do 30. dubna může veřejnost svým hlasem podpořit některý z 42 přihlášených projektů v letošním již 14. ročníku soutěže Žít krajinou. V ní Státní pozemkový úřad (SPÚ) ve spolupráci se Stálou komisí senátu pro rozvoj venkova a s Českomoravskou komorou pro pozemkové úpravy hledá nejkvalitnější realizovaná tzv. společná zařízení navrhovaná v pozemkových úpravách. Jednou z udělovaných cen je Cena veřejnosti.

O přízeň poroty i veřejnosti se letos uchází celkem 42 projektů. Soutěží ve dvou kategoriích. Do kategorie Zelená a dopravní infrastruktura, která hodnotí prvky ÚSES či opatření ke zpřístupnění pozemků, je přihlášených 23 projektů. V kategorii Tvorba a ochrana krajiny bude veřejnost i porota vybírat z 19 přihlášených projektů řešících například protierozní či vodohospodářská opatření.

„V soutěži Žít krajinou oceňujeme nejlepší navržené a vybudované realizace prvků plánů společných zařízení v krajině, jejich autory, organizátory a všechny další, kteří se o realizace zasloužili. Chceme tím podpořit jejich úsilí a zároveň představit jejich práci široké veřejnosti. Její pohled na realizace je pro nás velmi důležitý, proto každoročně vyhlašujeme i Cenu veřejnosti. Rád bych, aby se do hlasování zapojilo co nejvíce lidí,“ říká o soutěži ústřední ředitel SPÚ Ing. Martin Vrba.

Cenu veřejnosti obdrží projekt s nejvyšším počtem hlasů získaných prostřednictvím internetového hlasování na webovém portálu soutěže soutezzk.spucr.cz. Hlasování bude možné do 30. dubna v záložce Hlasování veřejnosti. Každý hlasující může udělit pouze jeden hlas. Ze všech hlasujících bude vylosován jeden výherce, který obdrží hodnotnou cenu i pozvánku na slavnostní vyhlášení soutěže, které se uskuteční 7. října 2021 v Hlavním sále Senátu PČR.

  

Kontakt pro média:

Petra Kazdová
tisková mluvčí
Státní pozemkový úřad
tel.: +420 729 922 308
GSM: + 420 602 592 875
e-mail: komunikace@spucr.cz
www.spucr.cz