Přeskočit na hlavní obsah Přeskočit na podmenu

SPÚ

Přeskočit na hlavní obsah

58. Den malých obcí - Olomouc

Odborná konference Den malých obcí patří k největším akcím určeným starostkám, starostům a zástupcům obcí.

Zveme vás na odbornou konferenci, která se bude konat ve středu 7. 11. 2023 na olouckém Výstavišti Flora Olomouc.  Starostové a starostky se mohou těšit na zajímavé přednášky a tradiční doprovodnou výstavu firem. Státní pozemkový úřad nebude vyjímkou. Kromě prezentace budeme pro vás během programu v prostoru určeném pro vystavatele připraveni věnovat se vaším konkrétním dotazům. V odborné části naší prezentace se naši kolegové zaměří zejména na přínos pozemkových úprav pro obce. 

Jednou ze stěžejních agend Státního pozemkového úřadu je provádění pozemkových úprav a z nich vyplývajících krajinných opatření, která posilují odolnost a ochranu českého venkova. Jako jedna z největších organizačních složek v rezortu zemědělství, jsme také největší správce státních zemědělských nemovitostí v ČR. Ruku v ruce se správou nemovitostí jde rovněž agenda směn a převodů. Nedílnou součástí péče o pozemky zemědělského charakteru je i provádění monitoringu eroze půdy nebo správa vodohospodářských děl. 

Registrace na konferenci probíhá přímo na webu organizátora pod tímto odkazem: DMO - Registrace na 58. Den malých obcí (denmalychobci.cz).