Přeskočit na hlavní obsah Přeskočit na podmenu

SPÚ

Přeskočit na hlavní obsah

Zaměstnanci SPÚ pomáhají 6 neziskovkám

Praha, 29. listopadu 2022 – Giving Tuesday, Světový den štědrosti a dobrých skutků, je tu! Zaměstnanci Státního pozemkového úřadu (SPÚ) se opět rádi přidávají, aby podpořili projekt dobročinné sbírky pánského, dámského i dětského oblečení, kabelek, bot, doplňků a hraček na dobrou věc - pro MOMENT, prospěšný second hand, a to v termínu 29. 11. 2022 – 6. 1. 2023.

V roce 2022 připadá Giving Tuesday na úterý 29. listopadu, a k tomuto dni Státní pozemkový úřad (SPÚ) vyhlásil zahájení dobročinné sbírky pro MOMENT, prospěšný second hand.

Sbírku oblečení s Momentem organizujeme opět po 3 letech. Pauzu zapříčinily epidemiologické podmínky. Jsem rád, že díky Momentu můžeme společně pomáhat tam, kde je to potřeba,“ dodal Martin Vrba, ústřední ředitel SPÚ.

Světový den štědrosti se od roku 2012 se „slaví“ vždy první úterý po Dni díkuvzdání a jako protipól nákupnímu šílenství Black Friday. Giving Tuesday je tedy optimální příležitost k tomu věnovat vyřazené pánské, dámské i dětské oblečení, kabelky, boty, doplňky a hračky na dobrou věc. Prospěšný second hand MOMENT vrací věci zpět do života a jejich výtěžek putuje na další dobročinné projekty, a to:

  • Mobilní hospic Ondrášek: umožňuje nevyléčitelně nemocným zemřít důstojně doma
  • Společnost pro ranou péči: pomáhá novorozencům se zrakovým postižením
  • CCBC: Podporuje české neziskovky, které chrání faunu a flóru v ČR i ve světě
  • Žebřík: denní stacionář pro dospělé, kde cíl je cesta k samostatnosti 
  • Save elephants: záchrana slonů ve střední Africe, výcvik proti pytláckých psů, financování monitorovacích dronů, vysazování včelích bariér
  • Kola pro Afriku: pomáhají dětem v Gambii při cestě za vzděláním

Věci do sbírky mohou zaměstnanci přinášet od 29.11. 2022 do 6. 1. 2023. Sběr bude probíhat na ústředí v Praze a na Krajském pozemkovém úřadě v Ostravě.

Sbírka není určena jen pro zaměstnance. Mohou se zapojit i ostatní občané z celé republiky, jelikož dary přijímá organizace Moment celoročně. Balík do 10 kg můžete zaslat třeba přes Zásilkovnu zcela zdarma díky předem vygenerovanému kódu.

Zapojení do charitativních projektů není pro Státní pozemkový úřad novinkou. V minulosti zaměstnanci podpořili např. tábor pro klienty s mentálním a tělesným handicapem organizovaný spolkem Vzduchoplavci, iniciativu Energie lékařům či Sbírku telefony pro Ukrajinu.

Kontakt pro média:

Petra Kazdová
tisková mluvčí
Státní pozemkový úřad
GSM: + 420 602 592 875
e-mail: komunikace@spucr.cz
www.spucr.cz

 

2022 Giving Tuesday pro MomentV r