Přeskočit na hlavní obsah Přeskočit na podmenu

SPÚ

Přeskočit na hlavní obsah

Zajímá vás, jak na pozemkové úpravy reagují i ti nejmenší?

Obec Labská Stráň v Ústeckém kraji převzala v letošním roce od Státního pozemkového úřadu Pobočky Děčín, soubor opatření z realizací komplexních pozemkových úprav.

Součástí těchto opatření byla i výsadba 68 stromů, které nyní tvoří aleje podél cest. Tato výsadba vyvolala reakci místního Spolku pro Labskou stráň, který se rozhodl pomoci obci při následné péči. A nezůstalo jen u slov, v roce 2021 spolek zareagoval na Výzvu, vyhlášenou MAS Český Sever z.s., k podání žádostí na podporu komunitního života na venkově 2021-2022, projekt s názvem „Otevírání aleje na Knížecí cestě“ získal 33, 6 bodů, byl podpořen a vybrán.

„Máme velkou radost, že se podařilo v naší obci vysadit tolik ovocných stromů. A věříme, že za čas z nich budou mít radost nejen místní a děti, ale třeba i hladový unavený pocestný. Stromy jsou vysazené, a to si zaslouží oslavit! Držme také stromům palce, ať se jim daří! Stromy teď čeká nelehké období po výsadbě. Společně s obcí se snažíme sehnat finance na následnou péči (řez, střih) a díky místním hasičům je zajištěna pro stromy potřebná zálivka. Děkujeme obci i hasičům!“ (Oběžník Spolku pro Labskou Stráň č. 2/2022)

V sobotu, 21. 5. 2022, tak mohla Pobočka Děčín využít pozvání na jednu z akcí spolku a doplnila organizátory nabitý program aktivitami z oblasti pozemkových úprav.

Průběh akce i to, jak na pozemkové úpravy reagovali naši nejmenší, můžete vidět v našem videu: https://youtu.be/t1ytIE_8q-U 

autor videa: Ing. Jitka Blehová, Vedoucí pobočky Děčín  
autor aktivit na akci za SPU: Andrea Beranová, Odborný rada, pobočka Děčín