Přeskočit na hlavní obsah Přeskočit na podmenu

SPÚ

Přeskočit na hlavní obsah

Sejdeme se v Brně?

Praha, 29. března 2022 – Státní pozemkový úřad (SPÚ) představí svou činnost na mezinárodním lesnickém a mysliveckém veletrhu Silva Regina 2022, který se koná v prostorách výstaviště Veletrhy Brno v době od 3. – 6. 4. 2022. Tento veletrh patří mezi stěžejní lesnické a myslivecké veletrhy ve střední Evropě a v letošním ročníku proběhne souběžně s veletrhem BIOMASA.

„Účast na veletrhu nám dává příležitost představit odborné i laické veřejnosti naše činnosti.  V souvislosti s velmi aktuálním tématem sucha, jsou na místě řešení této problematiky pozemkové úpravy, a to i v souvislosti prolínání se zemědělských pozemků s lesnickými lokalitami. Nesmíme zapomínat, že lesy tvoří 33,8 % našeho území,“ dodal ústřední ředitel SPÚ Ing. Martin Vrba.

 

Silva Regina je svátkem lesníků a myslivců. V lesnické části bude zastoupeno vše pro hospodaření v lese, případně pro údržbu porostů ve městech. Budou probíhat i praktické ukázky použití strojů. Jsou zastoupeny všechny obory lesnické techniky, zejména těžba a přibližování dříví. Myslivecká část veletrhu se zaměří na prodej potřeb pro myslivost a pobyt v přírodě.

 

Souběžná výstava BIOMASA 2022 představí technologie pro energetické využití lesní a zemědělské biomasy. Návštěvníci získají přehled o nejlepších možnostech zpracování a využití palivového dřeva, štěpky nebo pelet, o kompostování a vybavení bioplynových stanic. Doprovodný program na pódiu v pondělí a v úterý se bude zabývat využíváním energie dřevní hmoty a kompostováním, proběhnou ukázky zpracování lesní biomasy.

 

Plocha obsazená vystavovateli v pavilonech F a Z s venkovními plochami je stejně velká jako v rekordním roce 2018 – přes 12 000 čtverečních metrů. Největší plochy tradičně zabírá lesnická technika, technika pro komunální sektor, nechybí myslivost a další sortiment pro pobyt v přírodě. Milovníci medu se mohou těšit na včelařskou výstavu umístěnou v pavilonu F, kde bude probíhat prodej potřeb pro včelaře, výrobků z medu, vosku a mateří kašička. Ve výstavním prostoru veletrhu bude celkem na 175 vystavovatelů.

Kompletní program je vyvěšen na oficiálních stránkách veletrhu. O vstupenky na jakýkoliv den veletrhu lze soutěžit na sociálních sítích SPÚ. 

Stánek SPÚ najdete v pavilonu Z49. Těšíme se na vaši návštěvu.

 

Kontakt pro média:
Petra Kazdová
tisková mluvčí
Státní pozemkový úřad
GSM: + 420 602 592 875
e-mail: komunikace@spucr.cz
www.spucr.cz