Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Státní pozemkový úřad

Živý video přenos "Cesty kulturní krajinou"

Ve středu 18. října 2017 od 13.30 hodin proběhne na playtvak.cz druhý přímý přenos z procházky v rámci třídílného seriálu „Cesty kulturní krajinou“.

Video přenos probíhá ve formátu tzv. „SlowTV“. Jedná se o několikahodinový přímý přenos z procházek po pozoruhodných místech České republiky, kdy tematickými setkáními provázejí místní obyvatelé nebo odoborníci na danou oblast zájmu.

Tři díly, které jsou připravovány ve spolupráci se Státním pozemkovým úřadem, se zaměřují na setkání v krajině - především na odborná témata spojená s činností SPÚ, jako je například problematika sucha v krajině, eroze půdy nebo otázky vhodných krajinných intervencí, apod. 

Tentokrát se projdeme "Krajinou tří císařů" a navštívíme Němčany, Slavkov a Šlapanice. Mezi průvodci budou i vedoucí Oddělení řízení pozemkových úprav Josef Havelka a vedoucí Pobočky Vyškov Alena Sedláková.

 

Video můžete sledovat zde:

https://slowtv.playtvak.cz/krajinou-bitvy-tri-cisaru-098-/cesty-krajinou.aspx?c=A171016_135330_cesty-krajinou_tau

 

Cesty kulturní krajinou s SPÚ

11. 10. Šardice – hlavní téma: eroze a sucho v krajině a místní realizace pozemkových úprav

Účinkují: Svatava Maradová, ústřední ředitelka SPÚ, František Pavlík, vedoucí Oddělení rozvojových činností SPÚ a Radim Osička, vedoucí Pobočky Hodonín.

18. 10. Němčany – hlavní téma: pozemkové úpravy

Provedou nás: Josef Havelka, vedoucí Oddělení řízení pozemkových úprav a Alena Sedláková, vedoucí Pobočky Vyškov

25. 10. Rtyně nad Bílinou – hlavní téma: voda, vodohospodářské stavby

Průvodci: Michal Gebhart, ředitel Sekce řízení krajských pozemkových úřadů a pozemkových úprav, Milan Rybka, ředitel Odboru vodohospodářských staveb a Soňa Balcárková, vedoucí Pobočky Teplice.

 

 

Tisk